Świat w zasięgu ręki

Obraz 007Choć piątkowe popołudnie za oknem wskazywało na zimę, to Matejkowiczom zrobiło się bardzo gorąco. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kolejnym spotkaniu z cyklu “Międzynarodowy wolontariat”. Po grudniowej wizycie w naszej szkole Maszy – wolontariuszki z Ukrainy – tym razem spotkaliśmy się z Chilijką Pilar. Opowiedziała nam o systemie edukacji w jej kraju, ciekawych miejscach, uroczystościach oraz narodowych smakołykach. Co ciekawe, mieszkańcy Chile używają specjalnych słów zakończonych na ito/ita np. aguita, tutito, aperrito, aby przekazać, że coś jest małe oraz okazać ludziom uczucia. Na zdjęciach z tego pięknego kraju mogliśmy zobaczyć gejzery, lodowce, pustynie Atakam jest to najsuchsze miejsce na ziemi, które okrywa się 200 gatunkami roślin, Lagune Colorada, która ma wspaniałe białoczerwone kolory spowodowane przez czerwone osady i przebarwienia niektórych glonów, rzeźbę Mano de Desierto w kształcie dłoni, która ukazuje, jak pozdrawiają się mieszkańcy Chile. Pilar stwierdziła, że u nas jest bardzo cicho w porównaniu do Santiago, miasta, z którego do nas przyjechała.

My jedziemy – jedziesz z nami? 🙂

Beata Zaręba

Nauczyciel wf i podstaw przedsiębiorczości. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Koordynator szkolnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wulkan pomysłów i energii :)