Z ziemi węgierskiej do Polski, czyli post scriptum po spotkaniu projektu Chance

Byłyśmy, zobaczyłyśmy, wróciłyśmy, bo wszędzie dobrze, ale w Matei najlepiej. Spotkanie organizacyjne projektu Erazmus + pod nazwą „CHANCE” – Cultural Heritage Awareness for Netizen. Communication in Europe” dobiegło końca. Było bardzo pracowite; ustalenie szczegółów między sześcioma krajami partnerskimi nie jest łatwe. Jednocześnie odbywały się warsztaty dla nauczycieli (np. ICT and Content Based Language Teaching, aplikacja Plicards, Canvas i wiele innych), poznawanie szkoły, obserwacja lekcji, zwiedzanie ciekawych miejsc, związanych z kulturą i tradycjami regionu (tych małych, jak miejscowy Park Etnograficzny, jak i dużych – malowniczy Budapeszt). Czas wykorzystany w pożyteczny i przyjemny sposób przyniesie wkrótce efekty. Teraz nasza kolej na zorganizowanie spotkania, tym razem z młodzieżą. I tak, jak my byłyśmy ambasadorkami Matei w węgierskim miasteczku Szazhalombatta, wy macie szansę być ambasadorami Polski i możecie pokazać jej piękno, nawet jeśli w listopadzie pogoda nie będzie zachęcająca. Liczy się okazja do wspólnych spotkań, do szlifowania języka, prowadzenia debat czy po prostu nawiązywania przyjaźni. I to okazja dla całej społeczności szkolnej, nie tylko osób biorących udział w projekcie. Nie zawahajcie się z niej skorzystać. To dla was prawdziwa szansa.

Agata Budziak i Anna Wróbel

Agata Budziak

Nauczyciel języka angielskiego. Lubi kawę. Dużo kawy :)