Dzień Europejski za nami

_15B0783Europa przeszła przez naszą szkołę jak burza. Przeszła tanecznym krokiem walca, zaśpiewała po czesku, poczęstowała różnymi przysmakami (to zielone na irlandzkich babeczkach farbowało!), pochwaliła się ciekawostkami i znanymi postaciami. Przepytała z różnych mniej (jak nazywa się metro po niemiecku) lub bardziej (co to jest Carrantouhill) trudnych rzeczy. Klasy pomagały swoim przedstawicielom z całych sił, a w tle przygrywała wielonarodowa muzyka, którą niektórym udało się bezbłędnie zidentyfikować. Po podsumowaniu trzech etapów konkursu: prezentacji klasowych, testu wiedzy oraz quizu muzycznego najlepsza okazała się klasa 3b (ku swojemu zdziwieniu, co świadczy o ich skromności), a za nią uplasowały się: 2a i 2b. Za zaangażowanie – podziękowanie dla wszystkich, zwłaszcza reprezentacji konkursowych. Maturzyści – może będziecie mogli wykorzystać ten dzień na egzaminie, powalając komisję wiedzą?

Agata Budziak

Nauczyciel języka angielskiego. Lubi kawę. Dużo kawy :)