Mateja na wojnie

20150416_111809

16 kwietnia br. Uniwersytet Śląski w Katowicach zorganizował „Konkurs wiedzy o konfliktach po 1945 r.”. Uroczyste otwarcie spotkania nastąpiło w auli im. Kazimierza Popiołka. Powitano nas garstką informacji na temat nowego kierunku studiów na Wydziale Nauk Społecznych UŚ, to właśnie pracownicy tego wydziału zaprosili nas do udziału w przedsięwzięciu. Pośród setki uczestników z całego województwa znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. II LO reprezentowali: Wiktoria i Marcin z kl. II b oraz Weronika i Klaudia z kl. II a. Konkursowy test składał się z 50 szczegółowych pytań zamkniętych. Zakres materiału obejmował aż 20  współczesnych wojen, agresji, aneksji, operacji wojskowych etc. Nasza reprezentacja bardzo się starała – niestety nie dostaliśmy się do grona wyróżnionych pięciu osób. Jednak ponadprogramowe zdobywanie wiedzy przynosi same korzyści. Miejmy nadzieję, że przyswojone informacje przydadzą się Matejkowiczom na egzaminie maturalnym z historii lub WOS u.

Klaudia Węglarz

Kamil Paździor

Nauczyciel historii i wos, który jest całkiem na bieżąco :)