Kawiarniane klimaty…

_15B2425Miłe słowa, blask świec, zapach kawy, wyszukane dźwięki muzyki w towarzystwie niezapomnianych smaków – to wszystko towarzyszyło dzisiaj Matejkowiczom. Był śmiech i łzy – oczywiście ze wzruszenia. Były wspomnienia pierwszoklasistów z rajdu integracyjnego, a dziś oficjalne przyjęcie w szeregi Matei. Logo 2LO – brzmi dumnie… Kawiarniana magia opanowała wszystkich. Wyszukane desery komponowały się z osobowościami nauczycieli, brzmiąc poetycko: “Biszkopt przekładny kremem, zwieńczony galaretką”, “Lody z sezonowymi owocami i polewą karmelową z dodatkiem pieprzu”, “Tkliwie gorąca szarlotka w towarzystwie podnoszącej na duchu bitej śmietany”, “Ciasto warstwowe przekładane niebiańskim kremem kawowym”, “Tarta cytrynowa mistrza sztuki cukierniczej”, “Królewski krem z chałwy z bakaliami”, “Kopiec kreta”, “Świeże owoce z własnego ogródka z bitą śmietaną domowej roboty”, “Rozpływający się w ustach budyń z kropelką soku mailowego w fikuśnym pucharku podany”, “Gorzka czekolada w wielu odsłonach”, “Ciasto idealnie kruche z nutka odświeżającej mięty”, “Długo dojrzewający piernik z dodatkiem jamu, obsypany kruszonymi sucharkami”, “Dwukolorowe ciasto zebra”, “Herbatka z kapką soku cytrynowego, odrobiną świeżego imbiru i kropelką miodu”, ” Klasyczny tort czekoladowy”, “Niemieckojęzyczny Tort Sachera”, “Tiramisu”.  To tylko Matejkowicze mają zaszczyt i przyjemność poznawać te wspaniałe smaki.

Ktoś kiedyś poweidział: ” Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm rodzi jakość…”  Było kulinarnie i medialnie. Z pasją, profesjonalizmem i jakością… Po prostu, tak po Matejkowsku.

Beata Zaręba

Nauczyciel wf i podstaw przedsiębiorczości. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Koordynator szkolnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wulkan pomysłów i energii :)