Dzień Transplantacji 2016

W dniu 50-tej rocznicy pierwszego udanego przeszczepu nerki w Polsce społeczność 2LO wraz z zaproszonymi gośćmi – uczniami i nauczycielami Gimnazjum nr 3 – spotkała się na prelekcji dotyczącej krwiodawstwa, przeszczepów szpiku oraz innych narządów. Wykład poprowadziła Pani Alina Ratajczak z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Uczniowie dowiedzieli się o warunkach i zasadach oddawania krwi i zgłaszania swojego akcesu do rejestru dawców szpiku kostnego. Na zakończenie spotkania prelegentka przeprowadziła ciekawy konkurs, który wielu licealistom i gimnazjalistom pozwolił wykazać się zdobytą wiedzą.

A jutro… trzecioklasiści i nauczyciele będą mieli okazję oddać krew w naszej szkole.

Agata Budziak

Nauczyciel języka angielskiego. Lubi kawę. Dużo kawy :)