Mistrzowski wolontariat

Chyba jeszcze nigdy nie nauczyliśmy się tak wiele podczas podejmowanych działań w ramach wolontariatu. Podróże kształcą, a w tym wypadku bardzo kształcące było doświadczenie współpracy z firmą, która organizowała konferencję w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.  My jednak znaleźliśmy coś dla siebie z inspirujący przekazów prelegentów. Pani Marzena Mazur przedstawiła temat “Jak rozpoznać Mistrza w pracy.” Robert Jasiński opowiadał jak kryzys i porażka mogą nauczyć cię więcej niż sukces i zwycięstwo, czyli jak radzić sobie z niepowodzeniami i rozwijać w trudnych sytuacjach. Długo wyczekiwane wystąpienie Jacka Walkiewicza pokazało pełną moc osobistej skuteczności, czyli moc marzeń, moc odpowiedzialności i moc odwagi. Nasi wolontariusze przyznali jednak złoto dla Jakuba B.Bączka za fundaMENTALNE zasady spełnionego życia. Jego słowa i warsztat mocno dotarły i zainspirowały matejkowiczów. To był dobrze zainwestowany czas i niektórzy mogli wiele nauczyć się od nas.

Reporter

Beata Zaręba

Nauczyciel wf i podstaw przedsiębiorczości. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Koordynator szkolnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wulkan pomysłów i energii :)