Uporządkuj swoje szkolne dane!

Nasi uczniowie i pracownicy mogą się już logować do swoich kont na odnowionym dysku sieciowym Phobos. Warunkiem jest wcześniejsze ustawienie hasła do swojego konta, co można zrobić na komputerach szkolnych – wtedy po wejściu na stronę logowania pod adresem http://phobos.mateja.edu.pl lub kliknięciu odnośnika w prawej kolumnie szkolnej strony, można zalogować się z użyciem loginu w formacie mateja\login (np. mateja\jkowalski) i ustalonego przez siebie hasła. Klasa Ia przeszła już tę procedurę, dlatego zachęcamy do przecierania szlaków 🙂

Dysk Phobos zastępuje poprzednią wersję Mateja Dysk, którego stary adres dysk.mateja.edu.pl jest już niedostępny. Osoby, które logowały się do Mateja Dysku i trzymały tam swoje pliki proszę o przesłanie do mnie maila ze swoim loginem – przekopiuję wtedy pliki ze starego konta do nowego.

Wasze dane są przechowywane na macierzy firmy QNAP, która jest wiodącą firmą w dziedzinie dostarczania rozwiązań związanymi z macierzami dyskowymi.

W celu jeszcze łatwiejszego zarządzania Waszymi plikami można pobrać darmowego klienta na swój telefon/tablet etc. Obecnie dostępne są oficjalne wersje dla Androida (do pobrania tutaj) i iOS (do pobrania tutaj). Każdy z Was otrzymuje 10 GB przestrzeni dyskowej na swoje pliki zamiast wcześniejszych 5 GB. Może wydawać się to niedużo w porównaniu do usług chmur Google’a itp., ale spójrzcie na to od tej strony, że jeżeli będziecie przechowywać sobie na tym koncie wyłącznie pliki dotyczące szkoły (prezentacje, pliki worda, excela, etc.), miejsca na pewno Wam starczy. Może takim obrazowym porównaniem będzie przykład: zakładając, że mamy plik Worda o wielkości 1 MB, to takich plików zmieści nam się na koncie ponad 10 tysięcy). Chyba raczej nie osiągnięcie takiej liczby nawet przez wszystkie lata nauki łącznie.

Zapraszam do korzystania 🙂