Taki mały, taki duży…

IMAG0231Co można robić w  niedzielę, może się nudzić? Na pewno nie, jeśli jest się matejkowskim wolontariuszem. Zwarta grupa wolontariuszy wzięła udział w całościowym szkoleniu z wolontariatu hospicyjnego, realizowanym w ramach projektu “Taki mały, taki duży może wolontariuszem być…” współfinansowanym przez Urząd Miasta Katowice. Kilka godzin minęło jak w mgnieniu oka. Dowiedzieliśmy się o ważności współpracy wolontariusza z zespołem terapeutycznym, o wpływie choroby terminalnej na rodzinę.  Przedstawiony został proces prowadzenia rozmów o śmierci oraz zagadnienia bólu wszechogarniającego. Zapoznaliśmy się z organizacją wolontariatu w Hospicjum Cordis oraz mieliśmy przyjemność spotkania z wolontariuszką z Chin. Czas wolny, edukacja i pomoc innym to dobre zestawienie na weekend.

Beata Zaręba

Nauczyciel wf i podstaw przedsiębiorczości. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Koordynator szkolnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wulkan pomysłów i energii :)