Taki mały, taki duży…

S425019325 lat temu – (niektórzy z nas nawet nie byli jeszcze wtedy na świecie), odbyła się w naszym mieście, pierwsza Spartakiada Przedszkolaków. Tymczasem za nami kolejna edycja tej niepowtarzalnej w swej atmosferze imprezy, w której od 20 lat Matejkowicze biorą udział, oczywiście jako wolontariusze, choć z chęcią wracają wspomnieniami do przedszkolnych beztroskich chwil. 50-ciu wspaniałych Matejkowiczów sprostało po raz kolejny wielkiemu wyzwaniu. 25 lecie – to brzmi dumnie, ale mimo to nie zabrakło uśmiechu i dobrej zabawy. Były konkurencje sportowe, gry i zabawy, wspólny taniec, malowanie twarzy i złote medale dla wszystkich, bo przecież liczy się dobra zabawa. Na tak świetnej imprezie, nie może zabraknąć wyśmienitych gości. Mieliśmy przyjemność dziękować pani Grażynie Salecie – pomysłodawczyni pierwszych spartakiad (byłemu metodyki wychowania przedszkolnego), pani Małgorzacie Pichen – realizatorce tego ogromnego przedsięwzięcia (dzisiaj naczelnikowi Wydziału Kultury i Sportu), która swym zapałem i zaangażowaniem zaraziła innych do działania. Przez chwilę mogliśmy również usłyszeć niezapomniany głos pana Jana Litwińskiego, który kiedyś prowadził te niezwykłe wydarzenia. Wielką atrakcję dla przedszkolaków stanowiły: jumping frog, radiowóz policji, ambulans pogotowia ratunkowego, stanowisko WOPR – gdzie uczyli się  udzielania pierwsze pomocy.  Jak zwykle towarzyszyła nam słoneczna pogoda. Szkoda, że nie było widać cudownych uśmiechów naszych maskotek (kto to taki? – znajdźcie na zdjęciach 🙂 ) Tym wielkim wydarzeniem rozpoczęliśmy obchody XXXIV Dni Siemianowic.  Gratulujemy wszystkim przedszkolakom sportowego ducha walki,  a matejkowskim niezawodnym wolontariuszom dziękuję za sprawną pomoc w organizacji tej niezapomnianej przygody.

Jesteście wielcy – kto jak nie WY 🙂

Zdjęcia w galerii.

Beata Zaręba

Nauczyciel wf i podstaw przedsiębiorczości. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Koordynator szkolnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wulkan pomysłów i energii :)