Fryderyki i Jaśki – 14 października, Dzień Edukacji Narodowej

Po deszczowym tygodniu 14-go w piątek słońce zaświeciło dla nauczycieli. A była okazja, żeby zaświecić, bo przecież świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej. Sala gimnastyczna, w magiczny sposób przekształcona w eleganckie audytorium, z trudem pomieściła nauczycieli – tych obecnych i tych emerytowanych, licealistów i gimnazjalistów. Nie zabrakło podziękowań dla grona pedagogicznego za trud i zaangażowanie w pracę, czego symbolicznym wyrazem były wręczone przez dyrektor zespołu, Katarzynę Sztyler, nagrody dyrektora, klasy pierwsze liceum i gimnazjum przeszły pasowanie na ucznia, a nowy, żeński samorząd oficjalnie zastąpił stary, męski. Mamy nadzieję, będzie się działo (choć w połowie tyle, ile dziewczyny obiecały w kampanii).

Duże emocje, uśmiech a czasem zaskoczenie, wzbudziły nagrody dla naj… nauczycieli w różnorodnych kategoriach, czyli Prometeusze i Jaśki. To, że dr Kamil Pażdzior zdobył serca wszystkich jako najlepszy z najlepszych nie zdziwiło nikogo, natomiast od kiedy mgr Monika Maćkowiak została prawdziwą „kosą” stanowi dla niej samej zagadkę. Za to wszystkim nam zostaną w pamięci słowa pani woźnej, Małgorzaty Kuzaj, która ze łzami w oczach dziękowała za wyróżnienie w kategorii „Pracownik niepedagogiczny”: „ Kocham was, moje wszystkie dzieci” . Wiemy, pani Małgosiu, wiemy!

Artystyczne tło tych emocjonujących momentów można uznać za kolejny prezent dla słuchaczy. Bez dwóch zdań, młodzież ZS3 może się poszczycić wieloma talentami, a wokalny możemy podziwiać przy wielu okazjach. Niesamowitym głosem zachwyciła zwłaszcza uczennica klasy 3 gimnazjum, Angelika Haber. Wszystko to sprawiło, że Dzień Edukacji Narodowej anno domini 2016 w ZS3 był po prostu super.

Agata Budziak

Nauczyciel języka angielskiego. Lubi kawę. Dużo kawy :)