Landscape z cmentarzem w tle…

Niedługo Wszystkich Świętych, a Cmentarz Ofiar Cholery w Przełajce, od dwóch tygodni już posprzątany. Siłami  uczniów z wszystkich klas ratowniczo-przyrodniczych oraz 3A, walka z chwastami, siewkami i odrostami drzew została wygrana! To już dziewiąty sezon nowej, matejkowskiej tradycji, kiedy to w październiku uczniowie naszego liceum z piłami, grabiami, sierpami i siekierami, odwiedzają ten najdziwniejszy siemianowicki cmentarz. Wszystko po to by o niego zadbać i jak najdłużej zachować dla przyszłości. W tym roku Koło Fotograficzne II LO im . Jana Matejki uwieczniło pracę swoich kolegów na tysiącach zdjęć tworząc tzw. landscape. Zapraszamy do zobaczenia krótkiego materiału filmowego.

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.