Niektórzy lubią poezję…

Niektórzy lubią spędzać czas przed telewizorem, niektórzy lubią jeść kotlety, a niektórzy lubią poezję. Wczoraj mieliśmy okazję uczestniczyć w pierwszym w naszej szkole wieczorze poetyckim. Okazało się, ku zaskoczeniu organizatorów, że ci, którzy lubią tę dziedzinę sztuki, nie są tak nieliczni – sala była wypełniona po brzegi. Spotkanie z poezją miało charakter wielowymiarowy – uczniowie liceum i gimnazjum recytowali utwory Leśmiana, Szymborskiej, Staffa, Broniewskiego i Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej; niektóre teksty przedstawione zostały w zaimprowizowanej etiudzie teatralnej; znalazły się również utwory muzyczne. Zaprezentowano również utwory własne uczniów, uczennic oraz nauczycieli. Wieczór należał do udanych, czego wyrazem były brawa oraz wyraźne głosy ze strony publiczności, że liczy ona na kolejne takie spotkanie.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)