Spotkanie z native speakerem

W piątkowe popołudnie grupa uczniów Korfantego i Matei wraz z mgr Urszulą Kilijańską oraz mgr Teresą Guzerą wybrała się do American Corner w Katowicach na spotkanie z  Amerykaninem Rianem Kochem w ramach ‘Conversation Cafe’. I choć pretekstem do wspólnej pogawędki były obchody Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, to półtoragodzinna rozmowa objęła wiele innych tematów – od tradycji, poprzez sympatie polityczne, do zainteresowań i planów na przyszłość. Nie obyło się również bez poczęstunku i wspólnych zdjęć (nie tylko z Rianem!). Otwartość i bezpośredniość amerykańskiego gościa, jego poczucie humoru i dobry kontakt z młodzieżą pomogły wielu uczniom pokonać stres i przełamać barierę językową towarzyszącą rozmowie  z native speakerem. Kolejne spotkanie w American Corner już 16 grudnia – w przedświątecznej gorączce naprawdę warto po prostu usiąść i zwyczajnie, staromodnie … pogadać.

Agata Budziak

Nauczyciel języka angielskiego. Lubi kawę. Dużo kawy :)