Pomnikowe drzewa Pszczelnika

Pierwszy dzień grudnia, a Koło Ekologiczne w terenie! Po porannej kosmetyce akwarium (Kinga rządzi!) nasi przyrodnicy ruszyli do Pszczelnika. Celem były znajdujące się w tym miejscu pomniki przyrody. Aż 7 spośród 13 siemianowickich chronionych prawem drzew rośnie tutaj. Tutaj także rośnie lipa o obwodzie 7 metrów. Jest to jeden z rekordów siemianowickiej przyrody. Co dziwne, lipa ta nie jest chroniona prawnie. Dęby rosnące w sąsiedztwie hali siemianowickiego MOSiR-u mają się dobrze. Gorzej przedstawia się sprawa z bukami, z których dwa są silnie uszkodzone. A gdzieś tam w tle naszym przyrodnikom towarzyszyły rzesze Mikołajów i Mikołajek przygotowujących się do dorocznego biegu.

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.