Nie ma fal, czyli Dzień Patrona wciąż na fali

Dziś wielkie święto – długo wyczekiwany Dzień Patrona.Tym razem hasłem, wokół którego utworzone były przedstawienia uczniów, stał się cytat z pewnej znanej piosenki, czyli „Nie ma fal”. Uroczystość swoją  obecnością zaszczyciły: Naczelnik Wydziału Edukacji – pani Anna Sobieraj oraz pani Beata Gałecka – radna Miasta Siemianowice Śląskie, ponadto do Siemianowickiego Centrum Kultury przy ul. Niepodległości przybyli rodzice i niezawodni absolwenci.

Z przyjemnością zauważyć można, że wszystkie przedstawienia cechowały się pomysłowością i kreatywnością. Oryginalni byli też prowadzący, przed którymi naprawdę momentami stało niełatwe zadanie.  Mateja to prawdziwa  kuźnia talentów i siedlisko artystów z   prawdziwego zdarzenia. Wspólnie płynęliśmy przez morza i oceany, zawitaliśmy na kilka wysp, podglądaliśmy wnętrza domów, a nawet zacięliśmy się w windzie!  Było kolorowo, tanecznie oraz naprawdę niebanalnie. Tradycyjnie o występ pokusili się nauczyciele (wiemy, wiemy… widzowie czekali na to już od rana), którzy w  krótkiej etiudzie na temat skrótów klawiszowych wspólnie szukali „fał”, a czy znaleźli? To już kwestia otwarta.

Przy okazji tego święta wszystkich Matejkowiczów porywająco zagrali muzycy  (dwa licealne zespoły oraz absolwenci WAV), oczywiście przyznano też nagrody za szkolne konkursy: wiedzy o Janie Matejce (3b, 3a, 2b) i konkurs plastyczny „Nie ma fal” (2a, 3a, 1a).  Nagrodę absolwentów w tym roku szkolnym otrzymał człowiek o wielu twarzach, czyli Mikołaj. Pierwsze klasy debiutowały całkiem udanie, bo trzecie miejsce zajęła właśnie 1b. Drugie powędrowało do 2b (papuga i kapitan wywołali gorący aplauz). A gwiazdą dzisiejszego dnia okazała się 3a (która zresztą w zeszłym roku też stanęła na najwyższym miejscu na podium), pokazując w przedstawieniu „Gdzie jest Karol”, co w życiu jest najważniejsze.

Zdjęcia w galerii oraz szkolnym FB.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)