Mam talent, czyli wykład Akademii WSB

Piątkowe przedpołudnie upłynęło w akademickiej atmosferze. Wykład dla najzdolniejszych uczniów siemianowickich szkół nosił tytuł: „Mam talent… i co dalej?”, a poprowadziła go dr nauk ekonomicznych Joanna Kurowska-Pysz. Zajęcia odbyły się w związku z realizacją projektu „Siemianowicki Uniwersytet Najmłodszych i Najzdolniejszych”, którego partnerami są: Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej, Urząd Miasta i II LO im. Jana Matejki.

Uczniowie mieli okazję zastanowić się nad własnymi zdolnościami. Talent to najbardziej naturalne predyspozycje człowieka oraz pewne wzorce, a większość ludzi niestety koncentruje się na słabościach swego charakteru, zamiast docenić plusy. Spotkanie zakończyło się ważnym stwierdzeniem – oprócz talentu, liczą się też wiedza i wypracowane umiejętności, a jego roli nie należy przeceniać. A co jest kluczową cechą decydującą o osiągnięciach (lub ich braku)? Uczestnicy wykładu już wiedzą i na pewno skorzystają z tego w przyszłości.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)