Stypendium dla Joasi

W piątek uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Matejki odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok 2018- 2019. Joanna Ziętal już drugi raz znalazła się w gronie najlepszych uczniów. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się w sali koncertowej Opery Śląskiej w Bytomiu.

Zaszczyt przyznania stypendium dotyczy tych młodych ludzi, którzy uzyskali w swojej szkole najwyższy wynik nauczania w poprzednim roku szkolnym. Joanna uzyskała średnią ocen 5,56, co jest wyjątkowym wynikiem edukacyjnym  w szkole średniej. Stypendium Prezesa Rady Ministrów to nagroda za ciężką pracę, nobilituje ucznia, ale stanowi też pewien rodzaj wyzwania.

Joanna jest uczennicą maturalnej klasy, więc przed nią ważne zadanie, z którym  z pewnością świetnie sobie poradzi. Życzymy Asi z III b wytrwałości i wspaniałych sukcesów.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)