„Ludzie listy napisali… Maraton Pisania Listów za nami”

Maraton pisania listów to akcja upowszechniana przez Amnesty International od wielu lat. W II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Matejki podjęto wyzwanie zrealizowania celu tej organizacji, czyli napisania listów do władz różnych państw w sprawie więźniów sumienia. Gdzieś na świecie dzieje się niesprawiedliwość, więc uczniowie Matei i tym razem zareagowali. Od 29 listopada do 9 grudnia pisaliśmy listy na lekcjach języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie czy retoryki, niektórzy pisali listy poza zajęciami. Napisaliśmy ich 31!
Bohaterami tegorocznego Maratonu Pisania Listów były kobiety i dwie grupy osób, a ich historie, jak zawsze, bolesne i przejmujące. Niewiele możemy zrobić, ale naprawdę tak wiele- napisać list i przygotować go do wysłania. Maraton jest okazją, żeby rozmawiać o prawach człowieka. Wszyscy, którzy odważyli się napisać, wykazali się dużym zrozumieniem dramatycznej sytuacji wielu ludzi na świecie. To nie była prosta praca, to był naprawdę duży wysiłek, ponieważ wymagał zaangażowania intelektualnego, a także emocjonalnego uczniów. I za to działanie należy się WSZYSTKIM PISZĄCYM LISTY oraz tym, którzy umożliwili wysyłanie listów ogromne podziękowanie.
Pozostaje jedynie żywić nadzieję, że akcja przyniesie oczekiwany skutek, w postaci uwolnienia niesprawiedliwie prześladowanych ludzi.

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów