Skały, nietoperze i jaskinie…

Tak w skrócie można scharakteryzować Ojcowski Park Narodowy – najmniejszy tego typu obiekt w kraju. Właśnie to miejsce stało się dla Koła Ekologicznego celem pierwszej w nowym roku szkolnym wyprawy. A było co oglądać – i zamek w Ojcowie, i Jaskinia Ciemna z nietoperzami i ciekawymi jaskiniowymi pająkami, i Źródło Miłości i symbol OPN – wapienne skały: Maczuga Herkulesa, Igła Deotymy, Fortepian, Rękawiczka i wiele innych. Było też spotkanie z zaskrońcem, kilkanaście gatunków ciekawych roślin i prawdziwy bonus od Matki Natury – piękna bezdeszczowa pogoda. Za tydzień, natomiast, zapraszamy wszystkich do Sprzątanie Świata – akcji może przyziemnej, ale jakże potrzebnej.

[flagallery gid=79 name=Galeria]

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.