Warsztaty pierwszej pomocy dla przedszkolaków, czyli “Zdrowe Przedszkole” cz.1

Nasi uczniowie klas medyczno – ratowniczych zostali zaproszeni do udziału w programie “Zdrowe przedszkole”. W ramach współpracy Matejkowicze przeprowadzili w formie zabawy  pierwszą część pokazów i warsztatów pierwszej pomocy, w przedszkolach nr 7 i nr 15, Zespołu Przedszkolnego nr 1 w Siemianowicach. Wolontariusze m. in. omówili, jak należy zachować się w różnych sytuacjach zagrożenia, przypomnieli numery alarmowe, nauczyli układania w pozycji bezpiecznej. Jak zawsze, najwięcej emocji było przy ćwiczeniach praktycznych. Przedszkolakom szczególnie podobały się ćwiczenia z fantomem i folią NRC. Ciąg dalszy warsztatów za kilka miesięcy. Opiekunom i przedszkolakom dziękujemy za aktywność na zajęciach oraz miłą atmosferę. Do zobaczenia:)

Jolanta Kulik

Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, wf oraz ratownictwa. Z tą Panią żaden wypadek nie jest groźny :)