Matejkowicze podbijają TechnoPark

W środę 12.09.2012 r. uczniowie klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki uczestniczyli w Dniach Nauki i Przemysłu organizowanych  przez siedzibę „TechnoPark Gliwice”.  Matejkowicze mogli zobaczyć prezentację innowacyjnych firm, jednostek naukowych, a także jednostek rozwojowo – badawczych oraz ich osiągnięć. Największe wrażenie na licealistach wywarła wirtualna sala operacyjna, służąca do planowania operacji, a także prototyp robota kardiochirurgicznego, czy też prototypowe urządzenie do rehabilitacji narządu ruchu. Największą uwagę Panów przyciągnęła wystawa samochodów napędzanych silnikami elektrycznymi oraz bolidy, skonstruowane przez członków Studenckich Kół Naukowych. Licealiści mogli sprawdzić się za kółkiem samochodu ciężarowego. Trzeba przyznać, że różnie im to wychodziło, ale zabawa była fantastyczna.

Matekowicze wzięli również udział w konkursie pt. “Slogan reklamowy kolejnej edycji Dnia Nauki i Przemysłu”. Ta niecodzienna lekcja fizyki była naprawdę ciekawa i pouczająca! Czekamy na wyniki konkursu i trzymamy kciuki!

[flagallery gid=83 name=Galeria]