2a i 3a obejrzały spektakl “Niemcy”

Spektakl Teatru Domino przeniósł medialnych w czas II wojny światowej do okupowanych przez Niemcy Polski, Norwegii, Francji oraz niemieckiej Getyngi, a na deskach Siemianowickiego Centrum Kultury występowali m.in. nasi uczniowie: Paweł (1a), Krystian (3a), Monika (3a) i Ola (3a). Największe wrażenie na widzach wywarła gra Pawła!

Na przykładzie rodziny Sonnenbruchów dramat przedstawił różne postawy Niemców wobec okrucieństwa wojny i hitlerowskich zbrodni ludobójstwa. Sztuka poruszyła problem tzw. “porządnych, uczciwych Niemców”, takich jak profesor Sonnenbruch, którzy (podobnie jak hitlerowscy zbrodniarze) przez swoje milczące przyzwolenie ponoszą  odpowiedzialność za zło  wojny. Symbole (jabłko, naszyjnik i koniak) dopełniły teatralnej interpretacji dzieła Leona Kruczkowskiego, a my czekamy na kolejne przedstawienia!

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów