Maraton Pisania Listów

1 grudnia ruszyła w naszej szkole akcja pisania listów na rzecz osób, którym odmówiono ich podstawowych praw- PRAW CZŁOWIEKA. To ludzie pokrzywdzeni przez rządy ich własnych państw. Co rok Amnesty International upomina się o prawa ludzi, m.in. dzięki akcji nazwanej “Maratonem Pisania Listów”. Maraton, podobnie jak w zeszłym roku, będzie w naszej szkole trwał przez cały następny tydzień. Dla nas, WOLNYCH LUDZI, nie  jest to łatwe zadanie. Dlaczego? Każdy, kto chce wziąć w nim udział,  musi poświęcić swój czas, żeby poznać historię pokrzywdzonego, własnoręcznie napisać list w jego sprawie, kupić kopertę i znaczek, by wiadomość dotarła w odpowiednie miejsce na świecie. Tak, to wcale nie jest łatwe, bo wymaga od NAS uwagi. Ale warto! Zachęcamy do napisania listu, żeby pomóc “więźniom sumienia”.

Miejsce maratonowe to sala nr 34, ale list można przygotować również w domu. Wszystkie informacje o ludziach pokrzywdzonych znajdują się w naszej szkole (sala nr 34 i korytarz szkolny), a wątpliwości pomoże rozwiać Monika Maćkowiak. Pamiętajmy, że uczniowie niepełnoletni powinni poprosić o zgodę wzięcia udziału w akcji swoich rodziców lub opiekunów. Ludzie na całym świecie biorą udział w “Maratonie Pisania Listów”. Piszą listy i TO DZIAŁA! Nikt nie powinien odbierać drugiemu człowiekowi jego praw, które są NIEZBYWALNE, PRZYRODZONE i POWSZECHNE.

Monika Maćkowiak

Nauczyciel języka polskiego. W czasie wolnym lubi siedzieć pod ziemią i tworzyć Teatr (Nieduży).

Skip to content