Szkolny Konkurs Ortograficzny

Jak co roku zimową porą, z okazji nadchodzącego Dnia Języka Ojczystego został zorganizowany w naszej szkole Konkurs Ortograficzny. W zmaganiach z „bykami” wzięli udział uczniowie, którzy „z ortografią i interpunkcją są za pan brat”. Impreza została zorganizowana 16 lutego w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum. Teksty tegorocznych dyktand były wyjątkowe, ponieważ odnosiły się do wydarzeń historycznych, związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uczniów czyhały różnorodne i arcytrudne pułapki ortograficzne, ale młodzież bardzo dzielnie się z nimi zmagała. Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego poznamy w czasie obchodów Dnia Europejskiego, czyli 27 lutego.

Organizatorzy: mgr Karina Domaradzka, mgr Katarzyna Hofman – Wolnarek, mgr Beata Faszyńska-Adamczak