Historia sztuki według Walta Disneya

Czy zauważyliście, że wiele kreskówek Disney’a kryje w sobie odwołania do dzieł sztuki różnych epok? “Herkules” czy “Kraina lodu” aż mienią się od znanych arcydzieł malarstwa i rzeźby. Dziś w Parku Tradycji można było posłuchać na ten temat wykładu mgr Małgorzaty Duszy, która wykazywała, że   animatorzy tej znanej wytwórni pokazują, jak ważna jest dla nich każda klatka ruchomego obrazu i choć często odniesienia do historii sztuki pojawiają się przez ułamki sekund, dodają one głębi scenerii, pomagają kształtować fabułę i czynią bajki jeszcze piękniejszymi.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w siedzibie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej podpisane zostało porozumienie między Jej Magnificencją prof. dr Zdzisławą Dacko – Pikiewicz a dyrektor II LO im. Jana Matejki Katarzyną Sztyler w sprawie współpracy obu jednostek. Swoją obecnością spotkanie zaszczyciła także dr Anna Zasada – Chorab, wiceprezydent miasta Siemianowice Śląskie. Porozumienie dotyczyło działalności Uniwersytetu dla Najmłodszych i Najzdolniejszych. Współorganizatorami inicjatywy są: Akademia WSB, Urząd Miasta Siemianowice Śląskie, Siemianowice Centrum Kultury „Park Tradycji” i oczywiście II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów