Gala jubileuszowa w Parku Tradycji za nami

12 kwietnia społeczność naszej szkoły uroczyście świętowała swój jubileusz. O godz. 11.00 odbyła się Msza św. w Kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych, a o 13.30 gala jubileuszowa pod patronatem Prezydenta Miasta w siemianowickim Parku Tradycji. Uroczystość  zaszczycili – pani Prezydent dr Anna Zasada-Chorab, przedstawiciele Rady Miasta na czele z Przewodniczącym – panem Adamem Cebulą, pan Andrzej Gościniak – Radny Sejmiku Województwa Śląskiego, pani Anna Sobieraj – Naczelnik Wydziału Edukacji i wielu  wspaniałych gości reprezentujących uczelnie, urzędy oraz instytucje współpracujące z II LO im. Jana Matejki.

Szczególnym punktem programu uroczystości stało się przyznanie liceum Złotej Honorowej Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego przez radnego Sejmiku Województwa Śląskiego pana Andrzeja Gościniaka. Po tej ważnej chwili w przemówieniach zaproszonych gości popłynęły serdeczne słowa w kierunku pani dyrektor Katarzyny Sztyler i wspomnienia dotyczące liceum. Sympatycznym elementem zaskoczenia okazało się wręczanie statuetek Honorowych Matejkowiczów tym, którzy od lat wspierają szkołę w działaniach na wielu płaszczyznach. W części artystycznej spotkania można było przypomnieć sobie historię liceum “w pigułce”, popatrzeć na dawne i całkiem nowe fotografie oraz podziwiać talenty wokalne, recytatorskie i taneczne Matei. Dla nauczycieli-emerytów i absolwentów II LO były to niezwykle wzruszające chwile, prawdziwy powrót do przeszłości. Dawne fryzury, stroje, zwyczaje szkolne oraz kroniki liceum wzbudziły niekłamane zainteresowanie także aktualnych Matejkowiczów, przypominając im, że również budują historię szkoły. Galę zakończył słodki poczęstunek – wspaniały tort II LO, a rozmowy w kuluarach trwały do późnego popołudnia…

Historia szkoły dla każdego ma inny wymiar, dla Matejkowiczów na pewno ten najbliższy sercu.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)

Skip to content