Meet America!

Już po raz kolejny grupa młodzieży z Korfantego i Matei gościła w Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej ‘American Corner’ w Katowicach. Tym razem miłośnicy Stanów Zjednoczonych poznali wiele interesujących faktów    i ciekawostek o znanych amerykańskich miejscach, takich jak Golden Gate Bridge, Hollywood, Alamo, Mount Rushmore czy Washington Monument, a także o symbolach i Amerykanach, którzy w sposób szczególny zasłużyli się dla swojego kraju.

Po intensywnych zajęciach przyszedł czas na sprawdzenie świeżo nabytej wiedzy (i refleksu!) podczas rozwiązywania quizów na platformie Kahoot (emocje gwarantowane!). A na koniec obowiązkowy punkt programu, czyli pamiątkowa sesja fotograficzna z samym prezydentem Stanów Zjednoczonych!

„Osobiście dowiedziałam się wielerzeczy na temat symboli amerykańskich. Jedną z największych ciekawostek na temat USA była dla mnie historia Nowego Jorku i jego dawna nazwa – Nowy Amsterdam. Gorąco polecam odwiedzenie American Corner i poznanie osób,  które przeprowadziły ciekawe i przyjemne wykłady.”  Karolina (IIb)

 

Agata Budziak

Nauczyciel języka angielskiego. Lubi kawę. Dużo kawy :)

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów