OK Google, przyłączamy się!

Już niedługo wszyscy Matejkowicze będą mogli cieszyć się nielimitowanym miejscem na swoją pocztę email i swoje pliki. Dołączyliśmy do rodziny Google’a, dzięki czemu m.in. nasi uczniowie otrzymają całkowicie za darmo usługi Google’a klasy biznesowej w ramach pakietu G Suite. Główne zalety G Suite to:

• skrzynki GMail z nielimitowaną ilością miejsca i zaawansowanymi filtrami antyspamowymi w ramach naszej domeny mateja.edu.pl,
  • dysk sieciowego GDrive z, uwaga, także nielimitowaną ilością miejsca,
  • pakiet biurowego online, w skład którego wchodzą Dokumenty Google (odpowiednik Word-a), Arkusz Google (odpowiednik Excel-a) oraz Prezentacje Google (odpowiednik Power Pointa).
  • możliwość pracy grupowej nad jednym dokumentem przez wiele osób w tym samym czasie za pośrednictwem Internetu,
  • możliwość uzyskiwania dostępu do swoich plików i maili z dowolnego urządzenia i dowolnego miejsca z dostępem do Internetu,
  • od 1 września usługa Classroom, która umożliwi lepszą interakcję i wymianę informacji pomiędzy uczniami i nauczycielem,
  • uczniowie po ukończeniu szkoły jako absolwenci będą mogli zachować swoje konta i nadal korzystać z nielimitowanej ilości miejsca,
  • także nasi absolwenci z ubiegłych lat będą mogli założyć konto z nielimitowanym miejscem na dysku na podstawie wniosku, którego wzór wraz z folderem informacyjnym udostępnimy już niebawem,
  • wszystkie usługi zgodne z RODO (potwierdzone przez firmę zajmującą się u nas ochroną danych osobowych),
  • konta całkowicie bezpłatne.

Czym różni się G Suite w Matei od “zwykłego” darmowego konta Google?

Konto w G Suite, mimo, że działa w oparciu o tę samą teleinformatyczną, to usługa skierowana dla firm. Usługi w ramach G Suite, a więc nasz szkolny Gmail czy GDrive nie będą profilowały Waszych kont (w przeciwieństwie do zwykłych darmowych kont Google), a więc nie będą m.in. “czytały” Waszych maili pod kątem dostarczenia Wam potem treści reklamowych. Posiadają także wyższy poziom bezpieczeństwa a także restrykcyjne, zgodne z RODO (tak jak wszystkie pozostałe usługi), reguły ochrony danych osobowych. G Suite to także bardziej restrykcyjne filtry antyspamowe a więc szansa na mniejszą ilość spamu w skrzynce.

O G Suite w naszej szkole poczytacie też tutaj.