Akademia WSB

Akademia WSB (wcześniej Wyższa Szkoła Biznesu) to renomowana niepubliczna uczelnia wyższa, która powstała w 1995 r. i jako jedyna uczelnia niepaństwowa na Śląsku i w Zagłębiu została skategoryzowana przez Ministerstwo Nauki i Informatyzacji w kategorii A, co stanowi wymierny dowód jej dorobku naukowego. Co miesiąc jako partner projektu – Siemianowicki Uniwersytet Najmłodszych i Najzdolniejszych gościmy w swoich murach nauczycieli wspomnianej uczelni, którzy prowadzą wykłady dla najzdolniejszej młodzieży naszego miasta. Dzisiejszym tematem były zagadnienia doskonale wpisujące się w kompetencje kluczowe, a wykład na temat zakładania własnej firmy poprowadził pan Mariusz Malicki.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku szkolnym w siedzibie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej podpisane zostało porozumienie między Jej Magnificencją prof. dr Zdzisławą Dacko – Pikiewicz a dyrektor II LO im. Jana Matejki Katarzyną Sztyler w sprawie współpracy obu jednostek. Swoją obecnością spotkanie zaszczyciła także dr Anna Zasada – Chorab.  Porozumienie dotyczyło działalności Uniwersytetu dla Najmłodszych i Najzdolniejszych. Współorganizatorami inicjatywy są: Akademia WSB, Urząd Miasta Siemianowice Śląskie, Siemianowice Centrum Kultury „Park Tradycji” i II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów