Być albo nie być… Psychologiem

Wtorek dla zainteresowanych Matejkowiczów upłynął pod hasłem  “Dzień z Psychologią” na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Uczniowie wzięli udział w interesujących wykładach i inspirujących warsztatach. Jaka jest rola psychologa we współczesnym świecie? W jakich obszarach życia psycholog może pomóc? Jak rozpoznać kłamcę? Czy obraz własnego ciała jest podstawą kształtowania się tożsamości człowieka? To tylko część pytań, na które Matejkowicze poznali odpowiedź. Warsztaty: Psychologia kreatywności; Psychologia komunikacji w organizacji i jej wpływ na efektywność pracy zespołów; “Fitspiracje” – współczesny ideał atrakcyjności a zaburzenia odżywiania; Nie dajmy wodzić się za nos, czyli jak wykrywać kłamstwo?  dostarczyły cennej wiedzy w praktyce, a  dla przyszłych psychologów to  bezcenna dawka wiedzy i inspiracji do dalszego działania.

Beata Zaręba

Nauczyciel wf i podstaw przedsiębiorczości. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Koordynator szkolnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wulkan pomysłów i energii :)