Jubileusz Koła Fotograficznego

Koło fotograficzne w tym roku obchodzi swój jubileusz! Od dziesięciu lat zajęcia warsztatowe dla Matejkowiczów prowadzone są przez magistra Jakuba Sontaga – pasjonatę i miłośnika fotografii.

Na co dzień raczej nie  zastanawiamy się nad wpływem rozwoju fotografii na nasze życie oraz zmianami w komunikacji, które są jego skutkiem, ale nie da się ukryć, że powszechnie do opisu rzeczywistości stosujemy jej fotograficzną rejestrację.  Początek najpopularniejszych dzisiaj aparatów cyfrowych wyznacza rok 1981, kiedy to firma Sony  skonstruowała aparat, w którym do rejestracji obrazu służyła światłoczuła matryca, a łatwość i dostępność tej technologii upowszechniła fotografię na całym świecie w niespotykanym dotąd zakresie. Wyjątkowość fotografii polega na tym, że jest pojedynczym obrazem zachowującym chwilę, który oddziałuje na widza chyba jednak dużo silniej niż kadry filmowe.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów