Design thinking w praktyce

Dziś właśnie na ten temat odbył się wykład dla najzdolniejszej młodzieży Siemianowic Śląskich. „Kreowanie innowacyjnych pomysłów – jak zastosować design thinking w praktyce?” to temat, który z pasją i swadą prezentowała mgr Małgorzata Małecka-Tomala z Akademii WSB.

Najbardziej kreatywne są małe dzieci, ale wiedza nie musi zabijać kreatywności, a nawet jest narzędziem jej pobudzania, tylko trzeba nauczyć się z niej odpowiednio korzystać. By obudzić kreatywność, trzeba ponownie zacząć dziwić się światu i szukać nowych niestandardowych odpowiedzi.

Kreatywność to cecha wrodzona, właściwa każdemu człowiekowi. Przypisywanie jej wyłącznie wybitnym umysłom jest związane z faktem, że tym osobom udało się połączyć kreatywne podejście z wiedzą. Każdy jest kreatywny, ale nie każdy posiada wystarczającą wiedzę, by tę kreatywność wykorzystać.

Według prognoz, innowacyjność i kreatywność są to kompetencje, które będą najbardziej pożądane i poszukiwane przez pracodawców w ciągu najbliższych 5 lat. Ten wykład dał do myślenia!

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów