G Suite wystartowało

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj pierwsi uczniowie z klasy 2a i 2b zalogowali się na swoje konta w G Suite. Wstępne informacje na temat obsługi najważniejszych funkcji przekazał dr Kamil Paździor, który jest trenerem Google’a.

Dzisiaj zostały również dodane konta wszystkich osób z klas 1a i 1c, którzy złożyli zgody rodziców na utworzenie konta Google. Osoby te aby móc zalogować się na swoje konta muszą zmienić swoje dotychczasowe hasło w systemie MatejaSSO, którego używają do logowania się do szkolnego WiFi lub platformy edukacyjnej – loginy i hasła uzywane w systemie MatejaSSO służą także logowaniu się do konta Google a ich synchronizacja z serwerami Google odbędzie się właśnie w trakcie zmiany hasła. Hasło należy zmienić na stronie https://konto.mateja.edu.pl

Niepełnoletni uczniowie, którzy jeszcze nie złożyli podpisanych zgód na utworzenie konta mogą je złożyć u swoich wychowawców.

Jeżeli ktoś nie pamięta swojego hasła, może również podejść do serwerowni lub wysłać maila z prośbą o jego zresetowanie na adres admin@mateja.edu.pl podając w mailu swoje imię, nazwisko, klasę oraz numer PESEL w celu weryfikacji. Po porawnej weryfikacji hasło zostanie zmienione na domyślne (patrz informacje “Jaki jest mój login i hasło w systemie MatejaSSO?” na tej stronie.