XIII Trójbój Matejkowski „Pod szczęśliwą gwiazdą” za nami

Wątkiem przewodnim tegorocznego, trzynastego już konkursu dla gimnazjów, a w tym roku także szkół podstawowych, było hasło „Pod szczęśliwą gwiazdą”. Nad Trójbojem patronat objął Prezydent Miasta Siemianowice Ślaskie. Dwanaście drużyn z siemianowickich szkół ruszyło do bezkrwawej walki i rywalizowały w trzech kategoriach: przedmioty humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze oraz języki obce. Konkurencją dodatkową, czyli zadaniem specjalnym był „ratowniczy tor przeszkód”. Po serii zadań związanych z gwiazdami i szczęściem (np. gwiezdne wojny żuczka gnojarza, znaczenie gwiazd na flagach, matematyczne prace budowlane Pana Klaudiusza, „szczęśliwe” związki frazeologiczne, astronomia, astrologia, itd.) na podium stanęły następujące szkoły: I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4, II miejsce – drużyna Zespołu Szkół Sportowych oraz trzecie miejsce – Prywatna Szkoła Podstawowa Arkona. Podziękowania dla sponsorów nagród, a należą do nich: Agencja Ubezpieczeniowa Pegaz oraz UM Siemianowice. Ogromne gratulacje dla zwycięzców, ale i tych, którym nie udało się dotrzeć tak wysoko. Podziękowania także dla Matejkowiczów za jak zwykle sprawną i profesjonalną organizację całej imprezy. Nie ma takiego dużego podium, żeby wystarczyło dla was, kochani.

Trójbój Matejkowski Anno Domini 2019 uważa się za zakończony.

Jolanta Kulik

Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, wf oraz ratownictwa. Z tą Panią żaden wypadek nie jest groźny :)