Złudzenia optyczne, czyli Uniwersytet Najmłodszych

Złudzenie optyczne to błędna interpretacja obrazu przez mózg pod wpływem kontrastu, cieni, użycia kolorów, które automatycznie wprowadzają mózg w błędny tok myślenia. Złudzenie wynika z mechanizmów działania percepcji, które zazwyczaj pomagają w postrzeganiu, w określonych warunkach mogą jednak powodować pozornie tylko prawdziwe wrażenia. Dzisiejsze zajęcia Uniwersytetu Najmłodszych dotyczyły właśnie tego niebywale interesującego zjawiska, a kolejne wykłady tym razem dla najzdolniejszych uczniów Siemianowic Śląskich odbędą się już 25 marca w siedzibie Matei.

Współorganizatorami inicjatywy są: Akademia WSB, Urząd Miasta Siemianowice Śląskie, Siemianowice Centrum Kultury „Park Tradycji” i oczywiście II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)