Święto Liczby Pi na Uniwersytecie Śląskim

Czy pizzę można zawsze podzielić sprawiedliwie i zjeść bez straty żadnego dodatku? Jak powstają bański mydlane z mgłą w środku? Jak wyprodukować aspirynę? Czy naprawdę nie ma dymu bez ognia? Jak zabarwić płomień? Ile energii jest zawarte w chipsach? Czy da się wytworzyć dźwięk w probówce? Jakie leki stanowiły kamienie milowe, które otwierały drogę do dalszych odkryć? Na te i wiele innych pytań grupa Matejkowiczów z drugich klas szukała odpowiedzi podczas wykładów i pokazów w ramach XIII Święta Liczby Pi na Uniwersytecie Śląskim. Teraz wiemy, że ” Chemia może być efektowna i fascynująca” i znamy ” Chemiczny zawrót głowy”, a na wykładzie dr hab. Roberta Musioł poszerzyliśmy wiedzę o ” Medycynie w pigułce”.

Małgorzata Potoczek

Nauczyciel matematyki dzięki której ten przedmiot wydaje się mniej straszny :)