Matejkowska Strefa Rozwoju

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu matejkowicze wzięli udział w wykładach i warsztatach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Instytut Psychologii oraz Koło Naukowe Psychologii przedstawiło ciekawe tematy i zagadnienia dotyczące naszego organu. Dowiedzieliśmy się czy istnieje związek między mózgiem i emocjami, jak rozpoznać czy przeżywany przez nas lęk czy smutek powinien już nas zaniepokoić, czemu przywdziewamy maski, jak być kreatywnym i twórczym dla samego siebie oraz jak zachować równowagę i nie przegrać ze stresem. To tylko niektóre z zagadnień zgłębianych podczas Dnia Mózgu. Tajniki ludzkiego mózgu wydają się być niezbadane, nieodkryte i zaskakujące. Nasz mózg dał nam do myślenia.

Beata Zaręba

Nauczyciel wf i podstaw przedsiębiorczości. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Koordynator szkolnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wulkan pomysłów i energii :)