Projekt Erasmus + w Hiszpanii czas zacząć

Poniedziałek… Dzień zapowiadał się słonecznie i… intensywnie. I tak właśnie było. Rano, po powitaniu przez dyrektora szkoły w Alcobendas, wszyscy uczestnicy projektu zgromadzili się w szkolnej bibliotece i od razu w ramach integracji należało znaleźć w grupie osobę, która ma podobne hobby, zainteresowania. Świetny sposób, żeby się lepiej poznać, przełamać opory. Następnie rozpoczęły się prezentacje, przygotowane wcześniej w partnerskich szkołach. Dzisiaj narodowych twórców literatury przedstawiali Chorwaci i Grecy. Nie obyło się także bez interaktywnego zadania związanego z treścią biogramów. W środę zaprezentują się pozostali uczestnicy spotkania, wśród nich Polska, reprezentowana przez uczennice II b liceum: Patrycję, Basię i Zosię.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie szkoły i wreszcie wyjazd do stolicy Hiszpanii- Madrytu. Wielki entuzjazm wzbudził jeden z najsłynniejszych stadionów Santiago Bernabeu, czyli kolebka Realu Madryt. Dalej wycieczka wyruszyła w okolice Palacio Real de Madrid (pałac królewski), żeby w końcu dotrzeć do jednego z najważniejszych na świecie muzeów – Prado. Z wizytą w tym muzeum sztuki wiązały się zadania: uczniowie musieli znaleźć określone obrazy znanych malarzy (takich jak: Goya, Velazquez, Bosh, Tycjan), odszukać detale dzieł sztuki i odpowiednio je zinterpretować.

Po obiedzie uczniowie zaczęli przygotowania do wspólnego występu teatralnego i muzycznego, którego premiera już za dwa dni- 27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru. Cały dzień był niezwykle ekscytujący, w dodatku towarzyszyło nam cudowne słońce.

Monika Maćkowiak

Nauczyciel języka polskiego. W czasie wolnym lubi siedzieć pod ziemią i tworzyć Teatr (Nieduży).