Rzadki, zagrożony…

Tak o chomiku europejskim mówiła dr Katarzyna Skowrońska-Ochmann, naukowiec Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. W programie ochrony tego ciekawego gryzonia na terenie Siemianowic i całego Śląska ma też udział nasze liceum. Uczniowie Matei wraz z panią Skowrońską-Ochmann już kilkanaście lat temu w cyklu spotkań przedstawiali uczniom siemianowickich szkół problematykę ochrony tego zwierzaka. Naukowa kariera doktor Katarzyny to też przykład wyborów życiowych jakich zainteresowany sprawami biologii, przyrody uczeń może zacząć dokonywać w naszej szkole. Czy trzeba dodawać, że ta ścieżka dla pani Kasi zaczęła się w murach naszej placówki?

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów