Medycy i ratownicy w Szpitalu Miejskim

Kolejnym etapem współpracy naszej szkoły ze Szpitalem Miejskim były zajęcia w głównym budynku miejskiej lecznicy. Matejkowiczów przywitała Prezes Zarządu Szpitala – Agnieszka Wołowiec. Uczniowie klasy 1 medyczno-ratowniczej zapoznali się z pracą Oddziału Rehabilitacji Narządu Ruchu. Przyszli adepci medycyny i zawodów okołomedycznych zostali wprowadzeni w specyfikę pracy tego oddziału przez jego ordynatora – Małgorzatę Jarosławiecką-Kostkę. Pani ordynator zdradzała tajniki funkcjonowania gabinetów fizykoterapii, kinezyterapii, sali gimnastycznej. Laseroterapia, krioterapia, sala bloczkowa, Sollux zostały oswojone i nie brzmią już tak tajemniczo. Na takie zajęcia się czeka! Następne już w nowym roku szkolnym.

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.