Pływacy z Matei z największą liczbą medali na Mistrzostwach Siemianowic

13 czerwca na basenie Zespołu Szkół Sportowych odbyły się Mistrzostwa Siemianowic Śląskich w Pływaniu. Zawodnicy z siemianowickich szkół stanęli do walki o zwycięstwo, a obie nasze reprezentacje pokazały klasę i razem zdobyły “worek” medali.

Pierwszą zawodniczką z Matei została Martyna Buchmann startująca na dystansie 100m stylem zmiennym, zdobyła złoty medal w swojej kategorii. Kolejnym zawodnikiem był Sebastian Lanuszny, który także startował na 100m stylem zmiennym, z najlepszym czasem na tych zawodach (1:09) zdobył oczywiście złoto. Zawodnicy startujący w następnych seriach również uzyskali wysokie miejsca, osiągając bardzo dobre czasy. Justyna Waluda (100m stylem grzbietowym), Krzysztof Wolny (100m stylem grzbietowym), Jakub Fidurski (100m stylem klasycznym), Wiktoria Pasieka (50m stylem motylkowym), Ola Florjańska (50m stylem klasycznym) – to kolejni złoci medaliści. Damian Puszer (50m stylem motylkowym), Magdalena Baruch, Patryk Popielarz (50m stylem grzbietowym) i Oliwia Goryl (50m stylem dowolnym)  – to srebrni medaliści tych zawodów. Natomiast Norbert Tomaszkiewicz i Julia Walocha ( 50m stylem dowolnym) w swoich kategoriach usytuowali się na trzecim stopniu podium. Najwięcej emocji przyniosły sztafety, w których nasze zawodniczki były najlepsze, natomiast chłopcy dzielnie walczyli z przeciwnikiem i ostatecznie, z niewielką stratą, zdobyli miejsce drugie.

Zawody stały się bardzo ciekawym przeżyciem oraz dobrą zabawą dla sportowej kadry szkoły. Pokazały, że Mateja może pochwalić się największą liczbą pływaków wśród szkół ponadgimnazjalnych. Nasi zawodnicy zdobyli bardzo dobre miejsca, osiągając świetne czasy i dostarczając dużo emocji. Niewątpliwie spośród Siemianowickich szkół okazaliśmy się po raz kolejny najlepiej pływającą szkołą.

Kinga Pluskota

Jolanta Kulik

Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, wf oraz ratownictwa. Z tą Panią żaden wypadek nie jest groźny :)