M do sześcianu, czyli jak Matejkowie rozbroili Matematykę

W naszej szkole na przełomie roku szkolnego odbyło się kilka konkursów poświęconej Królowej Nauk.
Z Matematyką w Międzyklasowych Rozgrywkach Matematycznych najlepiej poradzili sobie przedstawiciele klasy 3a zajmujące I miejsce,  klasy 2b zajmując II miejsce, a III miejsce zdobyły klasy 1a i 1b.

W „Potyczkach z matematyką” równych sobie nie mieli: Alicja Różańska (3b) i Patryk Popielarz (2b) zdobywając I miejsce, Zofia Hrybik (1b) – II miejsce, Sandra Mazguła (3a) i Barbara Świtała (1b) – III miejsce, Natalia Wanot (2b) – IV miejsce, Magdalena Jochymczyk (3a) i Patrycja Augustyn (1a) – V miejsce. W tym konkursie rywalizacja była tak zacięta, że podium rozszerzyło się do pięciu miejsc 🙂

Poezję z matematyką pisząc „Najpiękniejszy wiersz o Liczbie Pi” połączyły w piękny sposób: Nicole Solich (1a) – zdobywając I miejsce,  Joanna Ziętal (2b) – II miejsce,  Klaudia Kania (2b) – III miejsce oraz Aleksandra Giner (3a) otrzymując wyróżnienie.

Zwycięzcom gratulujemy!

Małgorzata Potoczek

Nauczyciel matematyki dzięki której ten przedmiot wydaje się mniej straszny :)