Nadeszły wakacje!

22 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Przed rozdaniem świadectw odbyła się akademia. W części oficjalnej pani dyrektor i pani wicedyrektor wręczyły nagrody tym uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki nauczania, a także tym, którzy wyjątkowo w roku szkolnym 2017/2018 angażowali się w życie szkoły. Były nagrody za działalność na polu ekologii, ratownictwa, no i oczywiście wolontariatu. Pani dyrektor podziękowała także rodzicom, którzy razem z uczniami i nauczycielami tworzą szkołę, za ich aktywny udział w Radzie Rodziców. Wzruszającym momentem było wręczenie świadectw ukończenia Gimnazjum Nr 3 im. Wojciecha Korfantego w Siemianowicach Śląskich tegorocznym trzecioklasistom. Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na program artystyczny, który przygotowała klasa 2a gimnazjum. Przedstawienie miało charakter refleksyjny, nieco nostalgiczny, chociaż nie brakowało momentów humorystycznych. Występ gimnazjalistów okrasili swoimi występami licealiści, którzy przepięknie śpiewali i tańczyli. Wzruszającym momentem było niewątpliwie wystąpienie jednej z trzecioklasistek, która zadeklamowała swój wiersz, w którym naszą szkołę nazwała domem. Na końcu akademii 2a gimnazjum życzyła wszystkim wspaniałych wakacji i ogłosiła rok szkolny 2017/2018 za zakończony.
Pięknych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, a absolwentom gimnazjum wszystkiego dobrego na dalszym etapie edukacji !!!

Beata Faszyńska – Adamczak

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.