Kolejny punkt dostępowy WiFi

Od września 2018 działa nowy punkt dostępowy do Internetu, który rozszerzył i wzmocnił zasięg szkolnego WiFi na drugim piętrze. Wymiana punktu jest elementem modernizacji sieci WiFi w szkole, która ma na celu zwiększenie komfortu korzystania z Internetu za pomocą urządzeń mobilnych.

Testowo została także uruchomiona sieć przeznaczona dla gości o nazwie Mateja WiFi Goście (taka przewrotna nazwa  😉 ), która nie będzie wymagała logowania, a jedynie zaakceptowania regulaminu korzystania z sieci. Mateja WiFi Goście posiada, w przeciwieństwie do standardowej sieci Mateja WiFi, ograniczoną prędkość transferu oraz umożliwia wyłącznie przeglądanie stron www.

W planach jest także uruchomienie nowych punktów dostępowych na I piętrze, a także uruchomienie zewnętrznego punktu dostępowego, który zapewni dobrą łączność WiFi na terenie boisk szkolnych.