„Teatr Nieduży w historii o żywiołach i słowach”

Dwudziesty drugi program Teatru Niedużego, nowe przedstawienie pt. „bez scenariusza”,  a w zespole naszego szkolnego teatru dwadzieścia osób. Historia, którą opowiedzieli młodzi artyści, wynika z obserwacji świata, ludzi, siebie. Ten świat jest Kosmosem, a ludzie- żywiołami. Kolejny raz aktorzy Teatru Niedużego pokazali, że zbyt często człowiek jest tym, kim nie chce być, że zbyt często pozwala na to, by tylko „grać rolę” wyznaczoną przez kogoś innego w scenariuszu. Jednak mimo szaleństwa życia, warto pamiętać, że czasami trzeba się w tym szalonym biegu zatrzymać, „usiąść na ławeczce” i popatrzeć na świat własnymi oczami. I pomilczeć, ponieważ słowa „zmieniają znaczenia”, wypaczają sens i intencje, bywają przyczyną nieporozumień i konfliktów. Dziękuję wszystkim wykonawcom za zaangażowanie i emocje, dziękuję Widzom, miłośnikom sztuki teatralnej za tak liczne przybycie na wczorajszą premierę. Mam nadzieję, że to spotkanie ze sztuką w naszej szkole przyniosło i rozrywkę, i emocje, i refleksję.

Monika Maćkowiak

Nauczyciel języka polskiego. W czasie wolnym lubi siedzieć pod ziemią i tworzyć Teatr (Nieduży).

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów