Pokaz teatralny dla przyjaciół z Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wczoraj oficjalnie zakończyły się zajęcia teatralne w roku akademickim 2018- 2019. Grupa teatralna seniorek „Frele- Morele” podsumowała swoje działania artystyczne, zajęcia w ramach współpracy UTW w Siemianowicach Śląskich z młodzieżą naszego liceum. Dla przypomnienia warto dodać, że grupa zrealizowała trzy duże przedsięwzięcia: występ wraz z uczniami klasy 3b z okazji Święta Niepodległości; udział w wieczorze tradycji i zwyczajów w ramach projektu Erasmus+ Chance; przedstawienie pt. „Rzeczpospolita Babska”, w którym brali udział aktorzy Teatru Niedużego. I właśnie na zakończenie roku akademickiego słuchaczki miały okazję zobaczyć występ Teatru Niedużego- przedstawienie „Bez scenariusza”. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, owacją na stojąco oraz niezwykle wzruszającymi słowami ze strony swoich „nieco starszych koleżanek po fachu”. Pragnę serdecznie podziękować obu grupom teatralnym za wspaniałą pracę, dobrą zabawę, uśmiech i energię. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Monika Maćkowiak