Warsztatowo i artystycznie w Madrycie

Pierwszy dzień spotkania roboczego projektu Erasmus+ dla nauczycieli w naszej partnerskiej szkole IES Aldebaran w Alcobendas w Madrycie. Miło zobaczyć twarze znane nam z mobilności w Polsce, ale poznajemy też mnóstwo nowych kolegów i koleżanek po fachu, a gościnność gospodarzy sprawia, że czujemy się jak w domu. Nie jesteśmy tu jednak dla relaksu. Oglądamy lekcję w ramach zajęć CLIL,, pierwszą z projektu dotyczącego dorastania, poznajemy organizację pracy szkoły hiszpańskiej, ustalamy szczegóły dotyczące zadań, jakie czekają nas w drugim roku projektu CHANCE … Na szczęście znajdujemy chwilę na lunch. Za to popołudnie upływa nam pod znakiem sztuki w Museo Sorolla, gdzie chłoniemy wrażenia estetyczne (obrazy, ceramika, wnętrza, ogród), a dzięki opowieściom naszego ultra-hiszpańskiego przewodnika poddajemy się czarowi tego wielkiego artysty. W drodze do hotelu udaje się nam jeszcze zobaczyć słynny stadion klubu Real Madryt – Santiago Bernabeu. Stolica Hiszpanii ma jeszcze wiele do pokazania, a my wiele do zrobienia.

Anna Wróbel

Nauczyciel języka niemieckiego.