Matejkowska Strefa Rozwoju

Ruszyły zajęcia Koła Psychokryminalistycznego na Uniwersytecie SWPS.  Na zajęciach omówiliśmy podstawowe pojęcia z zakresu psychokryminalistyki. Poznaliśmy związki i różnice między psychokryminalistyką i innymi pokrewnymi dyscyplinami naukowymi. Porozmawialiśmy o rodzajach śladów kryminalistycznych, z jakimi można spotkać się na miejscu przestępstwa. Zdefiniowaliśmy mylne często w filmach czy telewizji pojęcia kryminalistyki i kryminologii. Dzięki zakupionym przez Uniwersytet SWPS walizkom kryminalistycznym, mieliśmy okazję pod okiem prowadzących wcielić się w rolę techników kryminalistyki i własnoręcznie zabezpieczając ujawnione ślady. Poszerzamy horyzonty.

Beata Zaręba

Nauczyciel wf i podstaw przedsiębiorczości. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Koordynator szkolnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wulkan pomysłów i energii :)