Rozśpiewany Siemianowicki Uniwersytet Najmłodszych

W sobotę w Parku Tradycji odbyło się spotkanie Siemianowickiego Uniwersytetu Najmłodszych. Tym razem tematem zajęć była twórczość Stanisława Moniuszki – twórcy opery narodowej. Warto pamiętać, że uchwałą sejmu Rzeczpospolitej Polskiej dla uczczenia 200. rocznicy urodzin 2019 został ogłoszony rokiem właśnie tego kompozytora, dyrygenta, pedagoga. Interesujący i rozśpiewany wykład Stanisław Moniuszko – w muzycznym kolorycie artystycznej podróży od pieśni do opery na temat życia oraz dzieł tego wspaniałego artysty wygłosił profesor Mirosław Kisiel. Przypominamy, że nasze liceum jest partnerem projektu Akademii WSB i Urzędu Miasta, a już wkrótce odbędzie się kolejny wykład tematyczny dla najzdolniejszych.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)